Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
whatsapp 0212 266 75 64
oğuz kayıran

Postbariyatrik Cerrahi

Gündelik yaşantımızdaki beklentiler ve sağlıklı yaşam isteği sonucu ideal bedene kavuşma arzusu bizi kilo kontrolüne yönlendirmektedir. Diet, egzersiz ve cerrahi uygulamalar (bariatrik cerrahi) bize bu aşamada faydalı olmaktadır.

Bariatrik cerrahi sonrası sarkan cilt ve bedenin toparlanması için son aşama postbariatrik vücut toparlama cerrahisidir. Hastalar, genelde bariatrik cerrahiden 12-15 ay sonra hedef kilolarına ulaşırlar. Postbariatrik vücut toparlama ameliyatları için hastaların en az 3 ay süresince sabit kilolarında olmaları gerekmektedir.

Postbariatrik vücut toparlamada tek seanstan ziyade bölünmüş seanslarda ameliyat planlanmalı ancak tek seferde birkaç alan toparlanmalıdır. Kol germe (brakiyoplasti), meme dikleştirme (mastopeksi), sırt germe-toparlama (back-lift), karın germe (abdominoplasti) veya çepeçevre 360 derece germe (belt lipektomi), uyluk germe (thigh lift) kombine edilerek yapılır. Bu işlemlere lipoaspirasyon (liposuction) ve yağ enjeksiyonları eklenebilir. Son olarak yüz bölgesi uygulamaları ile toparlama işlemi sonlanır. Bu ameliyatlar sadece Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanları tarafından yapılmalıdır.

Ameliyatlar genel anestezi altında yapılır ve ortalama 1-3 gün hastanede kalınır. Yaklaşık 1 ay korse kullanılır ve 1-2 haftada iyileşme tamamlanır.

Ameliyattan once lütfen hekiminizle mevcut hastalıklarınızı, varsa kullandığınız ilaçları, beklentilerinizi paylaşınız ve oluşabilecek komplikasyonlarla ilgili bilgileri alınız.