Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
whatsapp 0212 266 75 64
oğuz kayıran

Liposuction

Lipoaspirasyon yani ”liposuction”, yağın olduğu her yerde uygulanabilmektedir. Fazla yağların alınması işlemidir. Liposuction, kesinlikle bir kilo verme yöntemi değildir; şekil vermek için kullanılır.

Sıklıkla diğer işlemlerle beraber kombine ederek uygulamaktayız ancak bazı uygun hastalarda tek başına yağ alma işlemi yapılabilmektedir.

Boyun, meme, sırt, karın, bel, uyluk, diz, bacak, ayak bileği gibi birçok yere liposuction uygulanabilmektedir.

Liposuction sırasında teknolojiden de faydalanabiliyoruz. Ultrason dalgaları ile (VASER), lazer ile (LASER), titreşim ile (lipomatik), sıcak veya soğuk (lipoliz) ile yağların parçalanmasını kolaylaştırabiliyoruz.

Alınan yağlar bazı hastalarda, arzu edilen alanlara verilebilmektedir. Buna ‘’lipofilling’’ diyoruz; yani yağ ile doldurma. Bu işlemi sıklıkla vücut şekillendirmede tercih ediyoruz. Yüze, dudağa, memeye ve popoya yağ enjeksiyonları en sık yaptığımız yerlerdir.

Kalıcılığı kişiye ve uygulanan tekniğe göre değişmekle beraber 1 yılda %50-70 arasında kalıcı olmakta ve ömür boyu devam edebilmektedir.

Liposuction sonrası 1 ay süre ile korse kullanılmasını önermekteyiz. Kalıcı şekil için hastalarımızın biraz sabırlı olmasını diliyoruz.

İşlem öncesi hastalıklarınızı ve varsa kullandığınız ilaçları lütfen hekiminize bildiriniz ve unutmayınız, bu işlem sadece Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanları tarafından yapılabilir.