Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
whatsapp 0212 266 75 64
oğuz kayıran

Yağ Dolgusu

Bazı hastalar, yüz dolgunluğunu arttırmak, kırışıklıkları doldurmak veya sığ konturlar oluşturmak için yeniden enjekte edilebilen, hastanın kendi vücudundan hasat edilen yağ kullanan yağ enjeksiyonlarını düşünmek isteyebilir.

Yağ enjeksiyonları nasıl uygulanır?

Yağ enjeksiyonu, “kullanıma hazır” laboratuvarda üretilmiş dolgularından daha farklıdır; zira, hazır değildir. Elde edilmeleri gerekmektedir. Ancak, hazır dolgulara göre en büyük avantajları ürünün bol olması ve kendi dokumuz olduğundan doku uyumu ve şeklinin kusursuza yakın olmasıdır.

Bir “donör bölge” (karın veya kalça gibi) belirlenmeli ve yağ ekstraksiyonu için liposuction yapılır. Emilen yağ daha sonra bir greft olarak yüze, popoya, memeye veya arzu edilen başka bir alana aktarılabilir.

Aşılanan yağ daha sonra hayatta kalmak için bir kan kaynağını yeniden geliştirmek zorundadır. Enjekte edilen yağın yaklaşık% 50’si hayatta kalacak ve hayatta kalan yağ sonsuza kadar emilmeyecektir.

Yağ enjeksiyon sonuçları

Yüzde, transfer edilen yağın çoğu genellikle hayatta kalır, ancak sonuçlar çok öngörülebilir olamamaktadır. Tipik olarak, istenen sonuçları elde etmek için çoklu yağ transfer prosedürlerine ihtiyaç duyulacaktır.