Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
whatsapp 0212 266 75 64
oğuz kayıran

Saç Mezoterapisi

Saç tellerini kalınlaştırmak, saç köklerinden yeni gelecek saç tellerinin daha uzun ömürlü, sağlıklı ve kalın telli olması için mezoterapi bir destek tedavisi olarak uygulanmaktadır.

Mezoterapi ürünün aslında veriliş şeklidir yani cilt altına ulaşarak ürünün zerk edilmesine mezoterapi denir. Saç mezoterapisinin uygulandığı kişileri iki gruba ayırabiliyoruz. Erkek veya kadın tipi saç seyrelmesi (alopesi). İki durum birbirinden çok farklıdır. Erkek tipi saç dökülmesi, şakaklardan başlayıp daha sonra arkaya giden ve sonu neredeyse genellikle saç ekimi ile sonuçlanan bir kelleşme tipidir. Halbuki, kadınlarda ise bu durum biraz daha farklıdır. Hormonal düzensizliklere sebep olan hastalıklar, adet sorunları, menapoz, ağır stres, iş temposu vb sorunlar kadınlarda saç sorunlarına kolaylıkla yol açabiliyor. Bu anlamda saç mezoterapisi böylesi sorunlar yaşayan herkese uygulanabiliyor. Saç mezoterapisi, saç ekimine kombine edilebiliyor veya tek başına da başarıyla uygulanabiliyor. Ayrıca saç mezoterapisi dermapen-dermaroller ile de kombine edilebilmekte; hatta, lazer ile desteklenerek lazer mezoterapisi veya bu ürünlerin hepsi kombine edilerek kombine saç mezoterapisi olarak da etki artırılabilmektedir.

Saç mezoterapisinde neler kullanılır?

Saç mezoterapisinde temel olarak saç kökünü güçlendirecek ürünler tercih edilmektedir. Bunlar:

  1. SVF (kök hücre)
  2. Hazır kokteyller

Uygulama

Hazır kokteyller kullanılacaksa saç mezoterapisi 10-12 seans önerilmektedir.  İlk 4 seans haftada bir, sonraki 4 seans 2 haftada bir ve son 2-4 seans ayda bir uygulanmaktadır. Ek hastalıkların veya eksik hormon, vitaminlerin varlığında başarı oranı düşmektedir. Bu yüzden, özellikle kadın tipi kellik ya da saç seyrelmesinde hormonlara, anemiye, B12, demir ve ferritin eksikliği gibi unsurlara bakarak çıkan sonuçlara göre tedavi şekillendirilmelidir.

SVF yani kök hücre uygulaması ise daha farklıdır. Burada kendi yağınızı lokal anestezi ile alıp 1 saat sonra laboratuvar tarafından hazırlanan ve sayımı yapılmış kök hücreden zengin sıvıyı saçınıza uygulamaktayız. Saç ekimi sonrası veya ekim yapılmadan sadece enjeksiyon şeklinde yaklaşık 5 dk.lık bir işlemdir. Etkisi 6 ayda maksimuma ulaşmaktadır.