Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
whatsapp 0212 266 75 64
oğuz kayıran

HIFU

HIFU ‘Yüksek Yoğunluklu Odaklı Ultrason’ anlamına gelir, bu tedavi cilt sıkılaştırma, cilt kaldırma ve vücut şekillendirme için vücudun çeşitli doku derinliklerini hedefleyebilir. Tamamen invaziv olmayan HIFU, cildin derin katmanlarını hedefleyerek çalışır – kaynakta yeni kolajen üretimini ve kolajen yenilenmesini artırır. Tedavi hızlı, çok tolere edilebilir ve “downtime” süresi olmadığından, ‘Öğle Yemeği Yüz Germe’ denir.

HIFU cihazı üst dermisi 1.5mm, alt dermisi 3.00mm ve en önemlisi SMAS’ı 4.5mm’de hedefliyor. SMAS, kasınız ve yağ tabakanız arasında oturan tabakadır. Bu SMAS tabakası, bizlerin yüz germe sırasında en önem verdiğimiz tabakadır. HIFU, bu katmanı herhangi bir cerrahi insizyon olmadan hedefleyerek hastaya kesinti süresi olmayan bir yüz germe sağlar. Bu, enfeksiyon, yara izi, şişme vb. gibi ameliyatla ilişkili herhangi bir risk olmadan mükemmel sonuçlar elde edebileceğiniz anlamına gelir. Tedaviler hızlıdır ve cildinizin gevşeklik seviyesine bağlı olarak bazı hastalar için sonuçlar hemen görülebilir.

Uygulama lokal anestezi krem uygulamasını takiben 30-40 dk kadar sürmekte ve sonuçlar 12-15 ay kadar kalıcı olabilmektedir. Genelde ara seans uygulaması ile sonucu daha uzun tutmak; hatta, ek uygulamalarla da kombinasyon ile süreci uzatmak mümkün olabilmektedir.