Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
whatsapp 0212 266 75 64
oğuz kayıran

PRP

PRP (Platelet Rich Plasma) (Trombositten Zengin Plazma), platelet/trombosit hücrelerinden zengin kan demektir. Kişinin kendi kanından 15 dakika içerisinde elde edilir ve o kişiye özeldir.

PRP tedavisi bir kök hücre tedavisi değildir.

PRP tedavisi kırışıklık, leke oluşumları, sivilce ve yara izleri, cilt çatlakları ve saç dökülmelerinde kullanılmaktadır.

Uygulama sonrasında sarkmada ve kırışıklık izlerinde azalma gözlenir.

Cilt yenilenmesini gerektiren sarkma, kırışıklık, iz, akne izi ve saç tedavilerinde PRP tek başına veya cildi yenileyen diğer yöntemlerle bir arada kullanılabilir.

PRP tedavisi 2-4 hafta aralıklarla yapılır ve sonuçları genelde ikinci veya üçüncü seanstan sonra ortaya çıkar.

Saçlı deriye yapılan uygulamalardan sonra saç kalınlığında artış, dökülmede azalma ve seyrek görülen alanlarda yoğunlaşma görülür.

Uygulama mikro iğnelerle yapılmaktadır. Ek işlemlerle kombine etmek PRP etkisini artırabilmekte ve daha iyi klinik sonuç alınabilmektedir. Bazı durumlarda uygulamada kullanılan iğnelere bağlı olarak küçük ve geçici morluklar, kızarıklıklar oluşabilir. İşlemden sonra buz kompresi uygulamak bu yan etkiyi hafifletir.

Ailesinde kanser öyküsü bulunanlara, kan sulandırıcı ilaç kullananlara, kan hastalığı olanlara, uygulama yapılacak bölgede enfeksiyon ve iltihap olanlara, hamilelere ve emzirenlere uygulama uygun değildir.

İşlemle aynı gün sıcak banyo yapılmaz. Güneşten koruyucu kullanılmalıdır.